تکنولوژی ها ی چوب های اسکی SKI TRAB

 

تاریخچه

برند اسکی ترب به همت Giacomo Trabucchi پایه گذاری شد. او اولین چوب اسکی ترب را در سال 1946 میلادی در روستای Bormio  ایتالیا ساخت. امروزه نیز نمونه اولیه کلیه اسکی ها به صورت دست ساز و با پیشرفته ترین تکنولوژی ها در لابراتور حرفه ای آن شرکت تست می شود.

تکنولوژی 14 لایه  Ski Trab برای سبک وزنی

Ski Trab با بهره گیری از تکنولوژی استفاده از 14 لایه متفاوت در فرآیند تولید ، اسکی هایی با هسته ای سبک و در عین حال ضد پیچش تولید کرده است و با این کار خود را از دیگر برندهای موجود در بازار متمایز کرده است.  این فرآیند بستگی به انتخاب بهترین مواد خام و انجام دقیق و درست هر مرحله از کار دارد .

در این فرآیند 14 لایه مختلف مانند کربن و فایبر گلاس ، هسته بسیار سبک اسکی را به نوبت می پوشانند . از جمله یک سیستم ابتکاری برای کاهش ارتعاش ؛ یک پوسته بسیار مقاوم در برابر پیچش ؛ مواد اولیه انعطاف پذیر لایه به لایه  و طراحی ارگونومیک محصول ، همگی حرکات رایج اسکی را به لذت بخشی نواختن یک ساز می کنند .

 

هسته ای از جنس الیاف آرامید

آرامید یکی از مهم ترین الیاف مصنوعی می باشد . با توجه به ویژگی مقاومت باور نکردنی که این الیاف دارد معمولا از آن در تولید محصولات  نظامی و هوا و فضا استفاده می شود. محصولات Trab  با هسته ای از ترکیب الیاف آرامید و الیاف لانه زنبوری ، بهترین نسبت قدرت و وزن  را  در  محصولات موجود در بازار دارا می باشد.

الیاف آرامید لانه زنبوری قدرت اسکی در شرایط فشرده شدن را بالا می برد.

آرم فولادی

لبه های اسکی از جنس فولاد با سختی 52 هستند که به اسکی ها امکان لبه دهی  بهتر حتی در زمین های یخی را می دهد .

کنترل پیچش  کربنی

ورقه های توری ریز و نازک کر بنی که کل اسکی را در بر می گیرند ، محصول را تا 46% در برابر پیچش مقاوم تر می کنند. تنها  هدف این نوع تکنولوژی بالا بردن ویژگی ضد پیچش اسکی ها  بدون به خطر انداختن ویژگی انعطاف پذیری آن ها می باشد.

 

تکنولوژی دو شاخه

  1. با وجود داشتن یک اسکی تخت ، انتهای اسکی قابلیت حفظ استحکام خود را دارد و ثبات فوق العاده ای روی برف ایجاد می کند .
  2. در پیچ ها انتهای اسکی انعطاف پذیری بهتری دارد که پیچ زدن ها را بهبود بخشیده و اسکی را آسان تر می کند .
  3. با وجود داشتن یک اسکی تخت ، فرو رفتگی موجود در انتهای اسکی ثبات و دقت را در پیچ زدن افزایش می دهد .

 

ضربه گیر فعال (ROCKER)

در فرآیند تولید از مواد اولیه پلیمری برای  بالا بردن طول سر اسکی ها استفاده می شود. . نقش آن ها جذب ارتعاشات ایجاد شده است که به اسکی ها پایداری بیشتری می دهد. آنها همچنین نقش مهمی در حفاظت از ساختار اسکی ها دارند ، که  ا ز آسیب دیدن اسکی ها توسط ضربه  یا بریدگی هایی که ممکن است به راحتی به لبه های اسکی آسیب بزند و ساختار داخلی اسکی را از هم بپاشند ، جلوگیری می کند.

 

ظاهر پیشرفته

این ویژگی ، پیچ زدن را با ایجاد حالت سرندگی و چرخش آسان بهبود می بخشد . طراحی خلاقانه ای که به اسکی ها کمک میکند همانند وارد شدن در برف کوبیده با اسکی های تخت به صورت تدریجی وارد برف پودر شوند .  سر و ته اسکی انعطاف پذیری ویژه ای دارد که حالت سرندگی خوبی به آن می دهد . سر اسکی توسط این انعطاف بلند تر شده است که کنترل فوق العاده ای به اسکی باز می دهد ، وسط اسکی سریعا و انتهای اسکی به تدریج به حرکت اسکی باز پاسخ می دهد . در نتیجه اسکی باز به راحتی می تواند در زمین های ناهموار بدون ایجاد بی تعادلی به اسکی خود ادامه دهد . سر اسکی دارای طراحی ویژه ای است که وارد شدن به برف پودر و قدرت مانور در این نوع برف  مخصوصا زمانی که سرعت اسکی بالاست را تسهیل می کند . برش های جانبی (Side-Cut) ) وسط اسکی عقب تر طراحی شده اند  تا با افزایش ردیوس اسکی توانایی پیچ زدن در برف سخت را تسهیل کنند.

 

 

طراحی Omega

این فناوری جدید مشخصات طولی متغیری به منظور تعدیل بهتر انعطاف پذیری اسکی ایجاد می کند .  طرفین خارجی اسکی برای افزایش انعطاف پذیری و بهبود قدرت مانور اسکی ، فرو رفته تر از سطح اسکی طراحی شده اند  که  ثبات در پیچ و لبه دهی را تقویت می کند. 

 

مغز چوب Liwood

این تکنولوژی محصولی سبک و با کیفیت که در دسترس همه قرار میگیرد ، ارائه می دهد. چوب جدید بسیار سبکی در هسته چوب اسکی که با لایه فایبر گلاسی که دور تا دور اسکی رامی پوشاند ، تقویت شده است . این تکنولوژی اسکی هایی با عملکرد بالا و همچنین سبک و با دوام ارائه می دهد . چوب یکی از پر مصرف ترین مواد خام در تولید اسکی می باشد . سالها طراحان به دنبال چوب هایی بودند که سبک و در عین حال بادوام و محکم باشند ، که با قانون طبیعت در تضاد می باشد . یک چوب سبک وزن در لایه درونی اسکی با کانال های هوا بین آن بایستی توسط فرآیند های تولید با چوب های دیگری همراه شود تا استحکام کافی را داشته باشد . بالاتر از همه این موارد ، اسکی ها  توسط مواد کامپوزیت پلی آمید پوشیده می شوند که به آن ها قابلیت ضد خش بودن می دهد.

 

 

تکنولوژی های فیکس

صفر درجه

 قسمت پاشنه کفش دارای یک سیستم  نوآورانه "ضربه ناگهانی و محکم" است که اجازه می دهد تا کفش به آسانی از حالت صعود  به حالت فرود تغییر حالت دهد و هم چنین در زمان حرکت به سمت بالا می تواند 90 درجه بچرخد تا کفش کاملا بتواند روی اسکی بخوابد و طول گام ها را بهبود بخشد.  ( زاویه 0 درجه )

 

هسته تیتانیومی

یکی از مؤلفه های ساده در فیکس مدل تیتانیوم طراحی و شکل ساختار خاص آن است که فک فیکس جلویی و کفش را  به هم متصل می کند. این مکانیزم بسیار ساده ، عملکرد و اطمینان کفش را تا اندازه قابل توجهی بالا می برد. فیکس جلو با فشاری بسیار کم روی اهرم جلویی ، آزاد می شود که وارد کردن این فشار هم با دست و هم با باطوم امکان پذیر است. کفش را طوری قرار دهید تا سوزن های فیکس هم سطح با سوراخ های طرفین  کفش قرار بگیرند ، سپس اهرم آزاد سازی را رها کنید تا سوزن ها در قسمت جلویی کفش قفل شوند و کفش در جای خود قرار بگیرد. اهرم را به سمت بالا بچرخانید تا پین ها در جای خود قفل شوند . این مؤلفه الاستیک خاص در تیتانیوم به آن این اجازه را می دهد تا  با انواع کفش کاملا منطبق شود  و تضمین می کند که کفش کاملا در جای خود ثابت باقی می ماند ، هم چنین با کمک سوزن های خاص طراحی شده می توانید سوراخ های کفش را به راحتی تمیز کنید .

 

 

تکنولوژی 360 درجه

یک فیکس ساده اما با این حال  سبک که با تکنولوژی های پردازشی متفاوت شده است ؛ این تکنولوژی ها عبارتند از : آلومینیوم فشرده ، فرز آلومینیوم و فولاد ، قالب ریزی پلیمری خاص  و پردازش آلومینیوم .

آزاد شدن فیکس جلویی از طرفین  و آزاد شدن فیکس پاشنه از پشت که مطابق با ارزشهای 5.11 DIN می باشد. هم چنین امکان قفل کردن و آزاد کردن فیکس های جانبی که در هر دو حالت صعود ( شیب هایی با خطر بهمن ) و فرود ( شیب های تند یا یخ زده )  کاربرد دارند .

 

 

عملکرد هوشمند

به آسانی می توان با تنظیم فیکس روی حالت سریع و ساده   climbing – aid   با آن قدم برداشت . این تکنولوژی امکان باز و بسته کردن فیکس پاشنه بدون نیاز به در آوردن اسکی را به اسکی باز می دهد . کار آمد بودن در حین صعود شیب های تند و یخی ، فرودهای کوتاه و یا راه رفتن روی زمین های مسطح در حین فرود ، امکان تنظیم تا 27 میلی متر ، پشتیبانی از استاپر و کرامپون اسکی از دیگر ویژگی های آن است.

 

حداکثر کنترل

از ویژگی های فیکس TR2 ، فراهم کردن اسکی آسان در زمانی است که کفش روی اسکی قفل شده است. با قرار گرفتن صفحه کوچکی روی اسکی برای فیکس ها ، اسکی ها انعطاف پذیری طبیعی خود را به خوبی حفظ می کنند . یک صفحه گسترده روی جلوی اسکی ( 75 میلی متر ) با حداقل فاصله 23 میلی متر بین کفش و اسکی ، کنترل اسکی را تسهیل می کند

آزاد سازی کاربردی

یک راه حل ابتکاری برای آزاد شدن فیکس ها حین اسکی سریع روی برف سخت و یا ارتعاشات شدیدی است که می تواند منجر به باز شدن فیکس ها شود . به لطف این تحول با قرار دادن فیکس اسکی در حالت pre-fitted در فرود ها  که به فیکس های جانبی و جلویی اجازه آزاد شدن در صورت زمین خوردن را می دهد ،  ایمن تر اسکی کنید . فیکس جانبی و جلویی کالیبراسیون ثابتی دارند و متناسب با مرد/زن یا حرفه ای/ مبتدی بودن اسکی باز  قابل تنظیم نیستند .

 

 
پین های فیکس جلو

پین های جلویی کفش از فولاد سخت ساخته شده اند و توانایی تمیز کردن سوراخ های کفش را دارند . پین های Roto  تکیه گاه ثابت و با دوامی برای کفش ها هستند .

 

صفحه پایه بسیار گسترده

صفحه گسترده 75 میلی متری موجود با حداقل فاصله 23 میلی متر بین کفش و اسکی ، کنترل اسکی و دقت پیچ ها را تسهیل می کند .