اعضای تیم ملی کوهنوردی با اسکی کشورمان صبح امروز به منظور شرکت در مسابقات جام جهانی وارد پیست اسکی ونلانگ کشور چین شدند.

این مسابقات که با حضور پرتعداد تمامی کشورهای عضو فدراسیون بین المللی کوهنوردی با اسکی برگزار میشود پس از افتتاحیه که امروز خواهد بود در روز جمعه ۲۴ آذر با ماده ورتیکال و در روز شنبه ۲۵ آذر در ماده اسپرینت ادامه می یابد. 

ورزشکاران اعزامی کشورمان عبارتند از ابوالفضل ساوه ای و  ترانه رضایی در رده سنی بزرگسالان و عبدالرحمان قزاق در رده سنی جوانان که هر سه از ورزشکاران عنوان دار در جامهای آسیایی و مسابقات آزاد و قهرمانی کشور سالهای گذشته می باشند و در هر دو ماده ورتیکال و اسپرینت به رقابت با حریفان خواهند پرداخت. 

گفتنی است آقای سیدعبدالحسین صالحی از ورزشکاران و مربیان این رشته در این دوره از مسابقات به عنوان طراح و داور در این رقابتها حضور داشته و از روزهای قبل در پیست اسکی ونلانگ استان هیبی کشور چین – محل برگزاری المپیک زمستانی سال ۲۰۲۲ در کنار سایر طراحان و داوران فدراسیون بین المللی کوهنوردی با اسکی مشغول فعالیت بوده است.

http://Telegram.me/IranSkiMountain

 

پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ مسابقات جام جهانی کوهنوردی با اسکی در کشور چين در حالی با حضور تمامی کشورهای عضو ISMF افتتاح شد که ورزشکاران چين پررنگترين حضورشان را در تاريخ جامهای جهانی کوهنوردی با اسکی رقم زدند.

کشور چين که اين مسابقات را در سه روز پيايی بصورت ترکيبی همراه با مسابقه ای از سری ISMF آسيايی در تمامی رده های سنی تدارک و در تقويم فدراسيون بين المللی به ثبت رسانده بود، در هفته آخر اعلام کرد که مسابقه سری ISMF آسيايی لغو شده و رده های سنی جوانان و نوجوانان اين رشته بکلی از مسابقات حذف شده اند. اين در حالی بود که مقدمات سفر اين رده های سنی از ماهها پيش فراهم شده بود و گزارشات روزانه اين اقدامات برای مسئولين فدراسيون بين المللی و کميته محلی برگزاری مسابقات ارسال می شد؛ علی رغم عدم کارآمدی فرآيندهای ثبت نام و مشکلات عديده اخذ ويزا، ويزای ورزشکاران ايرانی بطور غيرمستقيم فراهم و بليطهای آنها خريداری شده بود.

اين اقدام فدراسيون کوهنوردی چين با اعتراض مسئولين کميته کوهنوردی با اسکی ايران روبرو شد و در نهايت با مداخله فدراسيون بين المللی، مسابقه ی ورتيکال آزاد در برنامه قرار داده شد تا ورزشکاران جوان و نوجوان نيز بتوانند در مسابقات حضور داشته باشند. 

گفتنی است فدراسيون کوهنوردی چين دليل اين تغيير ناگهانی را برگزاری مسابقه قهرمانی آسيا در مارس ۲۰۱۸ عنوان می کند؛ مسابقه ای که هیچ يک از سه کشور آسيايی عضو ISMF – ایران، کره و ژاپن جهت برگزاری آن اعلام آمادگی نکردند و برگزاری آن برای کسب سهميه اين کشورها برای حضور در بازيهای المپيک جوانان ۲۰۲۰ الزامی می باشد.

فدراسيون کوهنوردی چين که بطور مشخصی در حال سرمايه گذاری بر روی اين رشته و حضور در المپيک جوانان می باشد، تا به امروز برای ۸ ورزشکار لايسنس حضور در مسابقات فصل پيش رو را تهيه کرده است و در ليست استارتی که شامل ۱۰۴ شرکت کننده مي باشد، ۴۴ شرکت کننده در هر دو مسابقه روز جمعه معرفی کرده است. اين فدراسيون، ۲۳ نوجوان را در کمپ تمرينی که روزهای قبل در همين پيست برگزار شده بود را در مسابقه آزاد ثبت نام کرده و حداکثر بهره برداری از اين رويداد را خواهد نمود.

ترکيب خط استارت برای مسابقه فردا که در ماده ورتيکال در دو قالب جام جهانی و آزاد برگزار مي گردد بشرح زير می باشد: 

آندورا: ۳ آقا در قالب جام جهانی

اتريش : ۲ آقا و ۱ خانم در قالب جام جهانی

بلژيک: ۱ آقا در قالب جام جهانی

چين: ۶ آقا و ۲ خانم در قالب جام جهانی و ۲۲ آقا و ۱۴ خانم در قالب مسابقه آزاد

اسپانيا: ۳ آقا و ۳ خانم در قالب جام جهانی

فرانسه: ۶ آقا و ۴ خانم در قالب جام جهانی

آلمان: ۳ آقا در قالب جام جهانی

ايران: ۱ آقا و ۱ خانم در قالب جام جهانی و ۱ آقا در قالب مسابقه آزاد

ايتاليا: ۵ آقا و ۳ خانم در قالب جام جهانی

ژاپن: ۳ آقا در قالب جام جهانی

کره: ۲ آقا و ۱ خانم در قالب جام جهانی

روسيه: ۲ آقا و ۱ خانم در قالب جام جهانی و ۱ خانم در قالب مسابقه آزاد

سوئيس: ۷ آقا و ۳ خانم در قالب جام جهانی

http://Telegram.me/IranSkiMountain