• جشنواره بین المللی کوهنوردی با اسکی که از ماهها قبل با هماهنگی فدراسیون بین المللی کوهنوردی با اسکی مقارن با پایان فصل اسکی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده بود

گزارش روز اول جشنواره کوهنوردی با اسکی – دماوند – ۴ الی ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

از عصر دیروز چهارم اریبهشت با ورود ورزشکاران و مربیان داخلی و خارجی از جمله نمایندگان کمپانیهای اسکی ترب و اسکارپا به قرارگاه فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در پلور آغاز شد و پس از اسکان شرکت کنندگان در این قرارگاه، امروز ساعت ۶ صبح با حرکت به سمت قله گل زرد ادامه یافت و پس حدود ۳ ساعت صعود، علی رغم وجود رگبار، رعد و برق و بارشهای پراکنده تمامی ۱۱ نفر شرکت کننده موفق به صعود و فرود این قله ۳۸۰۰ متری با اسکی شدند و ساعت ۱۱:۳۰ تمام نفرات به قرارگاه فدراسیون بازگشته و هم اکنون در حل استراحت و تبادل اطلاعات و تجربیات مرتبط با این رشته می باشند.

برنامه فردا برای هم هوایی بیشتر شرکت کنندگان در جشنواره، صعود به ارتفاعات لاسم و قله چنگیزچال می باشد.

 

گزارش روز دوم جشنواره بين المللی کوهنوردی با اسکی – دماوند – ۴ الی ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶

درحالی که تمام طول شب با بارش و باد شدید گذشت، تیم ۱۴  نفره جشنواره بين المللی کوهنوردی با اسکی دماوند از ساعت ۶ صبح در هوای کاملا مه آلود و همراه با رگبارهای کوتاه تگرگ به سمت روستای لاسم حرکت کرد و حدود ساعت ۷:۳۰ از ابتدای مسير کار را شروع کرد. ادامه مسیر در هوای متفاوت بهاری همراه با بارش ها خفیف بود و با عبور از مرز ابرها در ارتفاع ۳۵۰۰ متر بارشها خاتمه يافت. ادامه صعود بر فراز ابرها تا ساعت ۱۱ به صعود و توقف ۱ ساعته بر روی قله آنگمار در ارتفاع ۴۱۰۰متر انجاميد. در نهايت فرود ۱۵۰۰ متری بی‌نظیر بر روی برفی تازه پايان يک صعود دلچسب بود.

فردا کلیه نفرات از صبح زود شروع به صعود قله دماوند با اسکی خواهند کرد.

 

گزارش روز سوم جشنواره بین المللی کوهنوردی با اسکی – دماوند ۴ تا ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

امروز در هوای کاملا ناپایدار بهاری و در حالیکه بارش شدید برف در طول شب گذشته تمام مسیر را سفید کرده بود و همچنان بصورت بارشهای پراکنده تگرگ از ابتدای صبح تا مسجد ادامه داشت، به لطف و یاری خداوند متعال تمام ۱۴ نفر تیم ساعت ۱۲ به پناهگاه رسیدند و با انجام استراحت کوتاه در پناهگاه برای انجام هم هوایی تا ارتفاع ۴۶۰۰ به صعود ادامه دادند و اسکی بسیار خوبی را در برف تازه و خسته بهاری منحصربفرد دماوند تجربه کردند.

هم اکنون تیم جشنواره بین المللی کوهنوردی با اسکی در بارگاه سوم جبهه جنوبی قله دماوند به ارتفاع ۴۲۰۰ متر در حال استراحت و آماده سازی خود برای صعود به سمت قله از صبح زود فردا می باشند.

 

گزارش روز چهارم (آخر)جشنواره بین المللی کوهنوردی با اسکی – دماوند – ۴ الی ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

صبح ساعت ۵ در حالی که بارش برف بصورت ریز و مداوم از ابتدای شب ادامه داشت و سرمایی مشابه زمستان را تداعی می نمود، تمام نفرات با این تردید که “آیا هوای موجود اجازه صعود قله را به ما می دهد یا خیر؟” آماده حرکت به سمت قله شدند. عمق برف تازه در حوالی پناهگاه حدود ۳۰ سانتیمتر بود که در صورت ادامه بارش امکان صعود را نمی داد. پس از صبحانه ای مختصر و آماده سازی لوازم حدود ساعت ۶  و قبل از حرکت تیم به سمت بالا، هوای به طرز عجیبی کاملا صاف شد و انبوه ابرها به ارتفاعات پائینتر از پناهگاه مهاجرت کردند.

ساعت ۶:۳۰ تیم ۱۲ نفره از پناهگاه شروع به حرکت کرد و در هوای بسیار عالی و برف تازه طی صعودی آهسته حدود ساعت ۱ بعد از ظهر کلیه نفرات به قله رسیدند.

بنا به شرایط برف مناسب و پوشش کامل برف تا بام قله، تمام مسیر با اسکی صعود شد و اولین صعود سراسری کوهنوردی با اسکی ایران بعد از چندین ماه برنامه ریزی، تلاش و تمرین بر فراز قله ۵۶۷۱ متری محقق شد.

کلیه نفرات پس از فرود با اسکی یک ساعته به پناهگاه جنوبی رسیدند و پس از توقف و استراحت کوتاه به سمت مسجد اسکی کردند و در نهایت با سلامت و موفق بعد از مراسم شام و اختتامیه شب را در قرار گاه پلور به استراحت پرداختند.

نفرات شرکت کننده در فستیوال:

آقایان : شهریار شریفی ، کارزان قزاق ، زیدان حسینی ، مصطفی بدر خانی ، فرزاد جعفری ، محمد بهرامی ، یاسر قرنی ، ادیب آوایی ، محسن ساوه ای ، شروین قاضی ، بهنام برنا ، ابوالفضل ساوه ای ، حسین صالحی ، بیت اله سیرایی ،محمد غلامی ، اشکان سیرایی. Adriano . Valter. Valentino.      خانم ها : فاطمه مختاری ، نازنین برخی ، راما هاشمی ، یاسمن شیرازی ، ترانه رضایی ، معصومه کیانی زاده.

نفرات صعود کننده به قله دماوند در فستیوال :   آقایان : شهریار شریفی ،مصطفی بدر خانی ، فرزاد جعفری ، یاسر قرنی ، محسن ساوه ای ، ابوالفضل ساوه ای ، حسین صالحی ، محمد غلامی ،  Adriano . Valter. Valentino.و خانم معصومه کیانی زاده .