اولين مرحله از اردوهای کوهنوردی با اسکی با حضور ۳۲ ورزشکار از اقصی نقاط کشور زير نظر کميته اسکی کوهستان فدراسيون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در مدت زمان سه روز برگزار گردید.

این اردو که در روز نخست در محل قرارگاه فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی پلور آغاز گردید و با کنترل تجهیزات شرکت کنندگان و سپس جلسه توجيهی ادامه يافت؛ در اين جلسه معرفی تجهیزات کاربردی و استاندارد برای این سبک صعود و فرودها صورت گرفت و مراحل آماده سازی تجهیزات صعود برای تمامی نفرات انجام شد.

صبح روز دوم پنج شنبه پس از بیدارباش ساعت ۴ صبح و حرکت از پلور به سمت امامزاده هاشم و صعود در هوای بسيار سرد به سوی پيست اسکی شهدای ارتش آغاز شد.

طی جلسات کار عملی و جدی در منطقه و پیست امامزاده هاشم؛ نفرات که از شب گذشته در سه گروه مبتدی، متوسط و پیشرفته دسته‌بندی شده بودند، با کمک مربیان این رشته تجارب مناسبی را در سطح خود کسب نمودند. بعد از گذراندن يک روز با تمرينات عملی کامل، کلیه نفرات با برقراری کمپ به تمرین شبمانی در هوای بسیار سرد پرداختند

صبح جمعه نیز با همراهی نفرات اردوی آمادگی مسابقات کوهنوردی با اسکی و گروه های متوسط و پیشرفته، قله دوبرار طی يک صعود سریع به مدت ۲ ساعت و۴۰ دقیقه صعود شد.

ساير نفرات نيز با اسکی داخل پیست به انجام تمرینات و تکنیکهای صعود و فرود با اسکی پرداختند. ساعت ۲ بعدازظهر  تمامی نفرات به سمت پلور بازگشت داده شدند و در نهايت ساعت ۳ بعدازظهر با تشکر از مربيان مجرب آقايان حيدرعباسی و مجيد دوردگر و کمک مربيان آقايان فرزاد جعفری و حسين زيدان اختتامیه اين اردو در پلور صورت گرفت.

مربیان آقایان حیدر عباسی، مجید درودگر، حسین صالحی

گزارش از حسين صالحی

کار گروه کوهنوردی با اسکی

فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی