درباره ما

باشگاه اسکی کوهستان هفت قله

باشگاه تخصصی اسکی کوهستان هفت قله ایران با هدف توسعه و گسترش سبک نوین کوهنوردی، لذت بخش و ایمن تاسیس گردیده تا با جمع آوری اطلاعات و دانش بروز این رشته پایگاهی مناسب برای رشد اصولی و مستمر آن در بین علاقه مندان در سراسر ایران باشد.

فعالیت های ما

بر اساس آئين نامه و مجوز باشگاههای کوهنوردي و صعودهای  ورزشی جمهوري اسلامي ايران , باشگاه اسکی کوهستان هفت قله ایران در بین آحاد جامعه خصوصا جوانان از طریق بکارگیری مربیان و کشف ، جذب و پرورش استعدادهای کوهنوردی و صعود های ورزشی مطابق ضوابط فنی فدراسیون های جهانی UIAA ،ISMF  و اصول و مقررات وزارت ورزش و جوانان و آئین نامه های فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی اداره میشود و در تمام زمینه های کمپ های استعدادیابی ، دوره های آموزش ، اردو های تمرینی و تور های تخصصی اسکی کوهستان در تمام مناطق کوهستانی داخل و خارج از ایران فعالیت می نماید .

 

باشگاه اسکی کوهستان هفت قله ایران با سابقه مدیریت ، برنامه ریزی ، برگزاری کل رویداد های کمیته اسکی کوهستان در فدراسیون کوهنوردی در مدت ۴ سال گذشته تا پایان بهار ۹۷ .  اکنون با توجه به گسترش فعالیت این رشته باشگاه تخصصی با اهداف بلند مدت ۵-۱۰ ساله در ایران راه اندازی شده است. تا در تمام
مناطق برفی و پیست ها در دو رشته کوه بزرگ “البرز و زاگرس” با بیش از ۴۰۰  قله بالای ۴۰۰۰ متر گسترش یابد.

هفت قله

نام باشگاه هفت قله برگرفته از
هفت قله در هفت منطقه جدا گانه از کوه های اصلی ایران هستند که از بهترین مناطق توریستی اسکی کوهستان در دنیا بشمار می روند . که هر کدام از این مناطق و شهر ها بخشی از جاذبه توریستی و فرهنگ و هنر های متفاوت ایران را نشان می‌دهد،
این قلل عبارتند از :
قله دماوند به ارتفاع ۵۶۱۰ متر بلند ترین قله در ایران (البرز مرکزی)
قله علم کوه به ارتفاع ۴۸۴۸متر دومین کوه بلند ایران (البرز مرکزی)
قله سبلان به ارتفاع ۴۸۱۱متر سومین کوه بلند ایران (البرز غربی)
قله بینالود به ارتفاع ۳۲۱۱متر (البرز شرق)
قله زردکوه به ارتفاع ۴۲۰۰متر (زاگرس مرکزی)
قله دنا به ارتفاع ۴۴۵۰متر (زاگرس)
قله هزاران به ارتفاع ۴۵۰۰متر (زاگرس )
* از طرف باشگاه هفت قله ایران به منظور ایجاد انگیزه برای علاقه مندان این رشته به اجرا کنندگان پروژه اسکی هفت قله ایران به رسم یادبود نشان و لوح مخصوص #پروژه صعود با اسکی به هفت قله_ایران به همراه جایزه ویژه اهدا می شود.